Tajemnica anti-aging

Witamina C

Jedna z najpotężniejszych witamin, przeciwdziałająca starzeniu się skóry.
Doskonały antyoksydant –walczy z wolnymi rodnikami czyli reaktywnymi formami tlenu które powstają na skutek zanieczyszczeń środowiska, niewłaściwej diety (wysoko przetworzonej żywności ubogiej w składniki odżywcze), alkoholu, palenie papierosów oraz promieniowania UV. Reaktywne formy tlenu uszkadzają białka, w tym włókna kolagenowe i elastynowe oraz lipidy, przyczyniając się w ten sposób do przedwczesnego obumierania komórek skóry i naskórka. Ponadto nadmiar wolnych rodników utrudnia regenerację uszkodzeń. Doprowadzając do przyspieszenia zachodzących w skórze procesów starzenia. Skóra staje się poszarzała, mniej elastyczna, podatna na niekorzystne działania czynników zewnętrznych.
Niezbędna do syntezy kolagenu– stymuluje produkcję kolagenu który jest jednym z najważniejszych składników skóry. Stanowi aż 60% wszystkich jej białek. Dlatego ma decydujący wpływ na jej wygląd i kondycję. Odpowiada za gęstość, jędrność i elastyczność skóry. Dzięki niemu komórki bezustannie odnawiają się. Kolagen zapewnia również właściwy poziom nawilżenia skóry.
Zakłóca ścieżkę syntezy melaniny blokuje rozwój pigmentu produkowanego przez naskórek którego nierównomierne rozmieszczenie przyczynia się do powstawania nieestetycznych przebarwień.
Zmniejsza częstotliwość występowania rumienia, redukuje obrzęk i przyspiesza regenerację uszkodzonej skóry.

Ochrona Przeciwsłoneczna

Aż 80% starzenia się skóry jest spowodowane przez słońce. Jesteśmy narażeni na jego działanie nie tylko w słoneczne dni. Także w pochmurny dzień, około 50% promieniowania UV dociera do skóry uszkadzając jej komórki. Dlatego tak niezbędne jest stosowanie wysokiej jakości ochrony przeciwsłonecznej codziennie.
Medik8 opracował gamę lekkich, ale maksymalnych w działaniu filtrów przeciwsłonecznych, które poza ochroną doskonale odżywiają i pielęgnują skórę. Dodatkowo filtry są bezpieczne (100% wolne od nanocząsteczek) oraz przyjazne dla skóry i środowiska.

 

Witamina A

Witamina A uważana jest za nieodłączny składnik w przeciwstarzeniowej pielęgnacji. Przyspiesza odnowę komórkową, przyczynia się do zwiększenia produkcji kolagenu. Ponadto wykazuje swoją skuteczność w walce z przebarwieniami oraz niedoskonałościami skóry (redukcja zaskórników).
Właściwe wykorzystanie technologii stabilizacji Witaminy A w kosmetykach Medik8 umożliwia zastosowanie niższych stężeń (zmniejszając tym samym ryzyko podrażnień) oraz zapewnia jej dogłębne wnikanie w skórę(uzyskanie szybszych efektów niż w przypadku klasycznej stabilizacji).
 
By zbudować tolerancji skóry na witaminę A należy stopniowo wprowadzać ja do codziennej pielęgnacji. Początkowo stosujemy kosmetyki z niższym stężeniem witaminy dopiero później przechodzimy do wyższego. Przez okres pierwszych dwóch tygodni produkty stosujemy dwa razy w tygodniu. Po tym czasie przez kolejne dwa tygodnie co drugi wieczór. Takie rozwiązanie minimalizuje podrażnienie i zaczerwienienie, skóra jest właściwie przygotowana na kontakt z retinolem każdego wieczoru.