KOSMETOLOGIA ESTETYCZNA

Zaliczana jest do jednego z częściej wybieranych zabiegów kosmetologii estetycznej zarówno w Polsce, jak i na świecie. Duża popularność tej metody wynika z szybko widocznych i długotrwałych efektów. Mezoterapia igłowa jest metodą w pełni naturalną, polegająca na wstrzykiwaniu bezpośrednio w głąb skóry niewielkich dawek kombinacji substancji aktywnych zawartych w koktajlach. Dzięki tej technice można wprowadzić pod skórę substancje aktywne, omijając barierę naskórkową, przez którą nie przenika większość kosmetyków. Już sam proces nakłuwania wpływa korzystnie na przebudowę skóry. Ponadto dochodzi do usprawnienia mikrokrążenia skóry, poprawy metabolizmu komórek, pobudzenia produkcji kolagenu i elastyny. Systematycznie stosowane zabiegi powodują regenerację, odżywienie oraz odmłodzenie skóry. Wygładzają drobne zmarszczki oraz prowadzą do znacznie późniejszego pojawienia się kolejnych. Skóra staje się intensywnie nawilżona, zagęszczona, napięta, ujędrniona, odświeżona. Powraca jej naturalny koloryt oraz witalność. Oznaki zmęczenia zostają zredukowane.

 

Koktajle wprowadzane w skórę
CytoCare 502/532 to ekskluzywne koktajle do mezoterapii francuskiego Laboratorium RevitaCare dające spektakularne efekty odmłodzenia i wygładzenia skóry. Wyjątkowa skuteczność tkwi w składzie, oprócz zawartości kwasu hialuronowego dodatkowo zawierają 55 składników aktywnych w tym witaminy, sole nieorganiczne i aminokwasy które idealnie się uzupełniają.
Przygotowanie przed zabiegiem

Zabieg nie wymaga szczególnego przygotowania, niezależnie od pory roku. Należy jednak unikać ekspozycji słonecznej przed planowanym zabiegiem. Zaleca się również nie przyjmowanie antybiotyków na 2 tygodnie przed.

Zabieg jest bezbolesny (poprzedzony znieczuleniem w postaci kremu). Aczkolwiek, odczuwalny jest pewien dyskomfort powodowany przez wkłucia za pomocą igły.

Po zabiegu

Często odczuwalny jest delikatny dyskomfort i uczucie rozpierania. Objawy ustępują od kilku do kilkunastu godzin. Należy się nastawić na 2-3 dni regeneracji, ponieważ po zabiegu mogą być widoczne niewielkie siniaczki, drobne ślady w miejscu iniekcji, obrzęk, zaczerwienienie czy śródskórne grudki (czyli depozyty preparatu). Nie należy również korzystać z sauny, basenu i gorących kąpieli w dniu zabiegu. Unikać ekspozycji słonecznej oraz stosować kremy ochronne z filtrem SPF.

Częstotliwość zabiegów

Już po pierwszym zabiegu widać poprawę wyglądu skóry. Jednak najlepsze efekty przynosi wykonanie serii kilku zabiegów. Ich Ilość oraz ich intensywność uzależniona jest od stanu skóry oraz oczekiwań pacjenta. Zwykle zaleca się wykonanie 2-6 zabiegów, co 7 dni. Gdy jest to konieczne dodatkowo przeprowadza się kolejne dwa zabiegi w odstępach co 2 tygodnie. Dla podtrzymania efektów warto również wykonywać zabiegi utrwalające efekt kilka razy w roku zależnie od potrzeb i kondycji skóry. Czas utrzymywania się efektów jest bardzo indywidualny. Zazwyczaj jest to 12 miesięcy które wydłużane jest po przez powtarzanie zabiegu co jakiś czas.

Terapia peptydowa włosów DR.CYJ Hair Filler otrzymała dwukrotnie nagrodę “Perła Dermatologii Estetycznej 2017” oraz “Perła Dermatologii Estetycznej 2019”.

Zabieg przeznaczony jest dla osób, które chcą zatrzymać wypadanie włosów, przyspieszyć ich odrost, pogrubić i zagęścić włosy. Podczas zabiegów iniekcyjnie podaje się specjalny koktajl odżywczy, którego skład opiera się na siedmiu peptydach oraz kwasie hialuronowym. Opatentowana technologia powoduje ze preparat jeszcze przez dwa tygodnie po zabiegu utrzymuje się w skórze, powodując powolne, długotrwałe uwalnianie się i penetrację składników aktywnych. Zabieg pobudza krążenie i poprawia ukrwienie skóry głowy a także odżywia mieszki włosowe. Wskazany jest zarówno dla kobiet jak i mężczyzn.

Zabieg nie wymaga specjalnego przygotowania. Specjalnie skomponowany koktajl podawany jest do skóry za pomocą aplikatora, który wyposażony jest w cienką igłę. Jest bezbolesny i komfortowy, jednak bardzo wrażliwe osoby mogą odczuwać dyskomfort w trakcie zabiegu. Terapia trwa 2 miesiące przeprowadza się 4 zabiegi w odstępach co 2 tygodnie. Rezultaty obserwuje się po upływie dwóch miesięcy. Już pierwszy zabieg zatrzymuje wypadanie włosów. Natomiast kolejne zabiegi pobudzają krążenie i rewitalizują mieszki włosowe przyspieszając odrost włosów.

Dla podtrzymania efektu zaleca się zabieg przypominający po 6 miesiącach.

Bezpośrednio po zabiegu mogą występować niewielkie zgrubienia w miejscu podania preparatu, , skóra może być lekko zaczerwieniona i podrażniona. Można odczuwać niewielkie swędzenie. Wspomniane niedogodności znikają w przeciągu 1 doby.

 

Mikronakłuwanie skóry powoduje uszkodzenia które sygnalizują organizmowi potrzebę produkcji kolagenu i przebudowę uszkodzonego obszaru.

Derma Roller to walec z bardzo ostrymi i cienkimi mikroigiełkami, którym rolujemy po skórze, co powoduje powstanie mikrourazów.

Dermapen– nowoczesne urządzenie, którego działanie oparte jest na zasadzie automatycznego nakłuwania skóry przy pomocy pulsujących igieł. Dodatkowo technologie mikronakłuć wykorzystuję się do aplikację substancji aktywnych zawartych w koktajlach w głąb skóry właściwej.

Powstałe kontrolowane mikrourazy wykorzystują naturalne zdolności organizmu do naprawy skóry. Dochodzi do pobudzeniu oraz regeneracji włókien kolagenu i elastyny, poprawy mikrokrązenia i dotlenienia tkanek. Zastosowanie serii zabiegów z powodzeniem zwalcza efekty starzenia się skóry. Spłyca zmarszczki mimiczne, rozjaśnienia przebarwienia, poprawia owal i kontur twarzy. Wpływa na wyraźny wzrost napięcia, jędrność i nawilżenie skóry. Ponadto terapia doskonale sprawdza się w walce z bliznami. Pozostawiając skórę gładką o jednolitym kolorycie i teksturze.

Zabieg nie wymagają specjalnego przygotowania. Skóra przed zabiegiem zostaje poddana znieczuleniu miejscowemu za pomocą kremu. Należy się nastawić na 3-4 dni regeneracji, ponieważ po zabiegu skóra może być podrażniona, mogą być widocznie niewielkie siniaczki, drobne ślady w miejscu nakłuć, obrzęk czy zaczerwienienie. Nie należy podrażniać  skóry, korzystać z sauny, basenu i gorących kąpieli w dniu zabiegu. Unikać ekspozycji słonecznej oraz stosować kremy ochronne z filtrem SPF.

Zazwyczaj efekty są widoczne po pierwszym zabiegu. Trwałe i bardziej znaczące wyniki uzyskujemy po 2 do 6 zabiegach (w odstępie 2–4 tygodni). Stan skóry będzie się poprawiał jeszcze przez kolejne miesięce po kuracji, szczególnie w połączeniu z zalecaną pielęgnacją domową.

Meso BB Glow Physiolab

Jest to połaczenie mezoterapii mikroigłowej (Dermapenu) z serum BB GLOW.

Zabieg został stworzony z myślą o osobach, które chcą uzyskać efekt świeżej, pełnej blasku skóry tuż po przebudzeniu. Zabieg polega na wtłaczaniu na poziomie naskórkowym preparatu o właściwościach koloryzujących oraz rozświetlających. Delikatnie ujednolica koloryt cery jednocześnie pielęgnując i odżywiając skórę. Dodatkowo przyczynia się do stymulowania odnowy naskórka, redukcji wolnych rodników oraz wzrostu nawilżenia skóry.

Serum BB GLOW to innowacyjne połączenie kwasu hialuronowego, składników odżywczych, cząsteczek pigmentu odbijającego drobinki światła.

Świeżo po zabiegu skóra może być zaczerwieniona, dlatego BB glow nie nadaje się na zabieg bankietowy. Na drugi dzień można w pełni cieszyć się uzyskanym efektem.

Aby uzyskać maksymalny i długotrwały efekt zalecamy wykonanie serii 5 zabiegów w odstępach dwu tygodniowych.

Kwas hialuronowy jest wypełniaczem szeroko stosowanym w kosmetologii estetycznej od wielu lat. Budową zbliżony jest do naturalnego kwasu hialuronowego występującego w skórze- stąd wysoki poziom bezpieczeństwa zabiegu oraz możliwość uzyskania naturalnych rezultatów. Preparaty do wypełnień mają postać krystalicznego, bardzo plastycznego i elastycznego żelu. Jego rodzaj, gęstość oraz ilość dobieramy indywidualnie w zależności od wskazań (nawilżenie/modelowanie ust, wolumetria twarzy, redukcja zmarszczek/bruzd). Zabieg jest niezwykle skuteczny, daje natychmiastowe spektakularne efekty jednakże jest odwracalny w czasie i nie i nie spowoduje trwałej zmiany w wyglądzie twarzy. .Po upływie 6-24 miesiącach preparat stopniowo podlega degradacji i ulegaj całkowitemu wchłonięciu. Dzięki czemu możemy dostosowywać wypełnienia do zmieniających się z upływem czasu rysów uzyskując w ten sposób naturalny, nieprzerysowany wygląd twarzy.

By zwiększyć komfort klienta przed zabiegiem stosujemy znieczulenie w formie kremu. Pozwala to na zminimalizowanie odczuć bólowych. Aczkolwiek, odczuwalny jest pewien dyskomfort powodowany przez wkłucia za pomocą igły. Na koniec zabiegu w celu odpowiedniego ułożenia preparatu wykonujemy delikatny masaż okolicy poddanej wypełnieniu. Po zabiegu może wystąpić obrzęk, zaczerwienienie, rumień, siniaczki. Wszystkie te objawy ustępują samoistnie w ciągu kilku dni. Zaleca się by w dniu zabiegu unikać intensywnego nagrzewania ciała (sauna, solarium, promienie słoneczne) oraz intensywnego wysiłku fizycznego.

Zastrzegam sobie prawo do odmowy wykonania zabiegu gdy oczekiwania klienta będą znacznie odbiegały od mojego poczucia estetyki.

 • ciąża i karmienie piersią,
 • opalona skóra,
 • opryszczka,
 • infekcje,
 • stany zapalne i stan podgorączkowy,
 • choroby nowotworowe,
 • choroby skóry,
 • niewyrównana cukrzyca,
 • zaburzenia krzepnięcia krwi
 • stosowanie retinoidów,
 • terapia sterydowa,
 • nadwrażliwość na kwas hialuronowy,
 • skłonność do powstawania blizn przerostowych
 • ogólny zły stan zdrowia.